HIZLI OEM KODU ARAMA ARA ARA

AR-GE/TASARIM


            VADEN markası altında kendi tasarımımız olan ürünlerimizi üretmek ve ana sanayiye (OEM) tasarımcı seviyesinde tedarikçi olmak için bağımsız bir Ar-Ge birimi 2014 yılında oluşturulmuştur. Pistonlu bir makine olarak,yüksek mekanik hassasiyetlere sahip olan ürünlerimizin tasarımlarını gerçekleştirmenin yanında birçok bileşen, fonksiyon ve komple çalışır ürün doğrulaması gerekmektedir. Bu sebeple laboratuvarımızda metroloji, metalografi ve dinamik-statik testler gerçekleştirebilecek şekilde projeler ve Ar-Ge altyapısı oluşturularak çalışmalarımız sürdürülmektedir.
            En önemli Ar-Ge kaynağının insan olduğu bilinciyle, uygun nitelikli personel istihdamı ve eğitimleri sürekli devam etmektedir. Ekibimizin, yüksek lisans ve doktora yapması sağlanarak Üniversiteler ile de işbirliği geniş bir zeminde devam ettirilmektedir. Bu kapsamda Selçuk, Necmettin Erbakan, İstanbul, TOBB Ekonomi-Teknoloji ve TOBB Karatay üniversiteleri ile beraber Teknokent ve İnnopark işbirliği içerisinde çalışmalarımız bulunmaktadır.
            TÜBİTAK destekli ulusal projelerin eş zamanlı olarak devam ettiği firmamız da uluslararası projelerde de yer alarak ülkeler arası Ar-Ge faaliyetlerinde önemli rol alarak ve deneyim oluşturmaktadır. Firmamız, prototip ürün tasarımı, test ve doğrulama çalışmaları için gerek kendi tasarımı olan performans test cihazları gerek metalografi cihazları için önemli yatırımlar yapılmıştır. Hem birimimizde hem de diğer birimlerimizde etkin olarak Ansys Mekanik - HAD, Magma döküm, Motortasarımlarına has dinamik tasarım (FEV), Dewesoft,NX Nastran gibi yazılımlar kullanılmaktadır.
            Halen bazı OEM’lerle görüşmelerini sürdüren firmamız,sektöründe gelişmelere ve ihtiyaçlara uygun yeni ürünleri tasarlayabilmek üzere projeler geliştirmekte ve Ar-Ge yatırımlarını artırmaktadır. Tasarımcı seviyesinde OEM tedarikçisi olma yolunda boyutsal, metalografik,kimyasal ve mekanik gibi gerekli gerekli ölçümlemeleri müteakip, statik ve dinamik yorulma deneyleri ile kompresör ve parçalarının doğrulama testleri laboratuvar ve araç üstünde yapılmaktadır. Ar-Ge birimimiz dört yüz metrekare kapalı alan içerisinde kurulmuş olup ihtiyaçlara göre genişlemesini devam ettirmeyi planlamaktadır.

Grup yada bireysel

FABRİKA GEZİ KATILIM KOŞULLARI

Grup yada bireysel

FABRİKA GEZİ İŞ GÜVENLİĞİ KURALLARI

Grup yada bireysel

FABRİKA GEZİ GÜNLERİ VE SAATLERİ

Grup yada bireysel

FABRİKA GEZİ KAYIT FORMU