HIZLI OEM KODU ARAMA ARA ARA

AR-GE/TASARIM


            Ar & Ge çalışmalarına 2014 yılında başlayan firmamız aynı yıl içerisinde faaliyetlerine TÜBİTAK destekli ilk projesi ile sistematik bir biçimde devam etmiştir. 2019 yılında Ar & Ge merkezi belgesi alarak “Ar & Ge Merkezli Büyüme” stratejisi kapsamında tüm çalışmalarının merkezine Ar & Ge ’yi yerleştirmiştir.

            Merkezimiz; üniversiteler, araştırma merkezleri ve TÜBİTAK gibi bilim kuruluşlarının yanı sıra otomotiv sektörünün önde gelen kuruluşları ile düzenli bilgi alışverişinde bulunarak ortak çalışmalar yürütmektedir.

            Yıldız Pul Ar & Ge Merkezi, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını teşvik ederek konusunda yetkin personel altyapısını her geçen gün güçlendirmektedir. Ar & Ge ekibimiz çalışma alanları ile ilgili, yerel ve uluslararası düzeyde; fuar, sempozyum, workshop ile bildiri ve sürekli yayınları yakından takip etmekte ve gelişimine katkıda bulunmaktadır.

            Yeni ürün devreye alınması ve tersine mühendislik çalışmalarında mülkiyet hakları konusuna büyük önem verilmekte olup süreç titizlikle incelenmektedir. Aynı zamanda yeni geliştirdiğimiz çok sayıda ürüne ait patent ve faydalı ürün belgelerimiz bulunmakta, çoğaltmak için çalışmalar sürdürülmektedir.

            Merkezimizde; ANSYS Mekanik- HAD, Magma Döküm, motor tasarımlarına has dinamik tasarım (FEV), DEWESOFT, NI Labview, NX Siemens CAD, SolidWorks gibi yazılımlar kullanılmaktadır.

            Kendini var eden araştırma ve geliştirme güdüleri ile sürekli yenilik arayışı içindeki Ar & Ge merkezimiz kendini geliştirmektedir. Bu çalışmaların da 2020 yılı sonu itibari ile tamamlamış olduğu projeler ve yapmış olduğu yatırımların sonucu olarak Türkiye çapındaki tüm Ar & Ge merkezleri harcamaları içinde 296. Sırada yer alarak kendisine daha yüksek hedefler koymasını sağlamıştır.

            Yıldız Pul Ar-Ge Merkezi olarak mühendislik ilkelerine uygun, teknolojiyi ve dünyayı takip eden yapımız ile yeni projelerle devam etmekteyiz.